Belgie - První divize A 05/04 18:45 37 Cercle Brugge v Genk - View
Belgie - První divize A 05/12 16:30 38 Antverpy v Cercle Brugge - View
Belgie - První divize A 05/19 11:30 39 Cercle Brugge v Union Saint-Gilloise - View
Belgie - První divize A 05/26 16:30 40 Club Brugge v Cercle Brugge - View

Wikipedia - Cercle Brugge KSV

Nezaměňovat s jiným klubem z Brugg - Club Brugge KV.

Cercle Brugge KSV (celým názvem Cercle Brugge Koninklijke Sportvereniging, matrikulační číslo 12) je belgický fotbalový klub z města Bruggy. Byl založen roku 1899 jako Cercle Sportif Brugeois sloučením klubů Vlaamsche FC de Bruges a Rapid FC. Domácím hřištěm je Jan Breydel Stadion s kapacitou necelých 29 500 míst, který sdílí se svým městským rivalem Club Brugge KV. Klubové barvy jsou zelená, černá a bílá.

Klub se k roku 2014 ve své historii dvakrát zúčastnil Poháru vítězů pohárů a jednou Evropské ligy UEFA.

Cercle Brugge je belgický fotbalový klub sídlící ve městě Bruggy. Byl založen v roce 1899 a hraje v belgické nejvyšší soutěži Jupiler Pro League. Domácí zápasy hraje na stadionu Jan Breydel Stadion, který sdílí s klubem Club Brugge. Většina fanoušků klubu se identifikuje jako "groenzwart" (zeleno-černí) podle klubových barev. Cercle Brugge je jedním z nejstarších fotbalových klubů v Belgii a má bohatou historii. Vyhrál 2 Belgické poháry a 1 Belgický ligový pohár. V současnosti je klub ve vlastnictví rodiny Verhaegheů a jeho hlavním trenérem je Miron Muslic.