Francie VI se stala šampionem světa ve fotbale díky vítězství 4:2 na penalty nad Itálií ve finále na stadionu Mercedes-Benz Arena v Mnichově. Francouzský tým tak získal svůj druhý titul mistra světa po triumfu na domácí půdě v roce 1998.

Vítězství Francie je pozoruhodné, protože se týmu podařilo překonat ztrátu 0:1 v poločase. Italové se ujali vedení díky penaltě Marca Materazziho v 19. minutě, ale Francie odpověděla vyrovnáním Zinedina Zidana v 7. minutě druhé půle. Zápas se následně rozhodl v penaltovém rozstřelu, kde Francie zvítězila 4:2.

Vítězný gól Francie vstřelil David Trezeguet, který tak zajistil svému týmu první titul mistra světa od roku 1998. Francie se tak stala osmým týmem v historii, který získal mistrovství světa ve fotbale.

Hvězdou francouzského týmu byl Zinedine Zidane, který se stal prvním hráčem, který skóroval ve dvou finálových zápasech mistrovství světa. Zidane byl také jmenován nejlepším hráčem turnaje.

Francie se stala zaslouženým šampionem světa ve fotbale. Tým hrál s odhodláním a vytrvalostí a dokázal překonat všechny překážky, které mu stály v cestě. Titul mistra světa je skvělým úspěchem pro Francii a pro celý svět fotbalu.