Itálie - Serie A 11/08 19:45 7 [1] AC Milán v Verona [8] D 2-2
Evropská liga UEFA 11/05 20:00 3 [1] AC Milán v Lille [2] L 0-3
Itálie - Serie A 11/01 11:30 6 [18] Udinese v AC Milán [1] W 1-2
Evropská liga UEFA 10/29 17:55 2 [2] AC Milán v Sparta Praha [4] W 3-0
Itálie - Serie A 10/26 19:45 5 [1] AC Milán v Řím [9] D 3-3
Evropská liga UEFA 10/22 19:00 1 [3] Celtic v AC Milán [1] W 1-3
Itálie - Serie A 10/17 16:00 4 [6] Inter Milán v AC Milán [1] W 1-2
Itálie - Serie A 10/04 16:00 3 [5] AC Milán v Spezia [12] W 3-0
Evropská liga UEFA - kvalifikace 10/01 19:00 17 Rio Ave v AC Milán W 10-11
Itálie - Serie A 09/27 16:00 2 [17] Crotone v AC Milán [6] W 0-2
Evropská liga UEFA - kvalifikace 09/24 18:30 16 AC Milán v Bodo/Glimt W 3-2
Itálie - Serie A 09/21 18:45 1 [9] AC Milán v Bologna [12] W 2-0
Evropská liga UEFA - kvalifikace 09/17 18:00 15 Shamrock Rovers v AC Milán W 0-2

Wikipedia - AC Milán

AC Milán, zkráceně jen Milán je italský fotbalový klub hrající v sezóně 2023/2024 v 1. italské fotbalové lize sídlící ve městě Milán v regionu Lombardie.

Klub hraje již 113. sezonu v nejvyšší lize a nepřetržitě od sezony 1983/84. Ve druhé lize hráli jen ve dvou sezonách. Klub má na kontě již 19 prvenství v lize což jej řadí na druhé místo společně s rivalem z Interu co se týče počtu prvenství v lize.

Na mezinárodní úrovni je nejúspěšnějším klubem z Itálie. Dokázalo získat sedm trofejí v lize mistrů z jedenácti účastí ve finále, pět trofejí v evropském superpoháru což je společně ze Španělským klubem FC Barcelona rekord. Získal také tři trofeje interkontinentálního poháru. Celkem dosáhl 48 trofejí (30 národních a 18 mezinárodních) což jej řadí na druhé místo v Itálii za klubem Juventus FC (67 trofejí). Byl také prvním klubem kdo vyhrál titul bez porážky (1991/92).

AC Milán je italský profesionální fotbalový klub z města Milán, který byl založen v roce 1899. Je jedním z nejúspěšnějších klubů v historii italského i světového fotbalu. AC Milán vyhrál 19 ligových titulů Serie A, což je druhý nejvyšší počet v Itálii, a 7 evropských pohárů, což je třetí nejvyšší počet v Evropě. Klub také vyhrál 5 Supercoppa Italiana, 5 Coppa Italia a 1 Interkontinentální pohár.

AC Milán je známý svým útočným a atraktivním stylem hry a vychoval řadu slavných hráčů, jako jsou Paolo Maldini, Franco Baresi, Marco van Basten, Ruud Gullit, Ronaldinho a Kaká. Klub hraje své domácí zápasy na stadionu San Siro, který sdílí s městským rivalem Interem.

V současnosti je AC Milán jedním z nejlepších týmů v Itálii a pravidelně se účastní Ligy mistrů UEFA.