05/18 13:00 29 FK Minai v Kolos Kovalivka View
05/18 13:00 29 FC Veres Rivne v PFC Oleksandria View
05/18 13:00 29 LNZ Lebedyn v FC Zorya Lugansk View
05/18 13:00 29 FC Ruch Lvov v Černomorec Oděsa View
05/18 13:00 29 Dnipro-1 v Šachtar Doněck View
05/25 12:00 30 Obolon Kyjev v PFC Oleksandria View
05/25 12:00 30 FC Zorya Lugansk v Kolos Kovalivka View
05/25 13:00 30 FC Kryvbas Kriviy Rih v FK Minai View
05/25 13:00 30 Černomorec Oděsa v Dnipro-1 View
05/25 13:00 30 FC Ruch Lvov v Dynamo Kyjev View
05/25 13:00 30 FC Metalist 1925 v FC Veres Rivne View

Wikipedia - Premjer-liha

Premjer-liha (ukrajinsky: Прем'єр-ліга; v minulosti pod názvem Vyšča liha, ukrajinsky Ви́ща лі́га) je nejvyšší ukrajinská fotbalová soutěž. Jejím vrchním pořadatelem je Ukrajinský fotbalový svaz (Федерація Футболу України). Založena byla v roce 1991 - po rozpadu Sovětského svazu a jeho tehdejší nejvyšší soutěže Vysšaja liga. Nižší soutěží pro Premjer-lihu je Perša liha.

Soutěž se skládá ze 16 družstev, přičemž o nasazování do Evropských pohárů rozhoduje pozice v žebříčku koeficientů UEFA . Z právě probíhající sezony 2011/12 se mistr kvalifikuje přímo do hlavní fáze Ligy mistrů, vicemistr pak hraje její předkolo. Do se kvalifikují 3 týmy z dalšího ligového pořadí (3.-5.), které doplní vítěz ukrajinského poháru . Z opačného pólu tabulky sestupují poslední dva týmy ročníku a jsou nahrazeny vítězem a druhým týmem z Perša lihy. Vítěz soutěže je před začátkem následující sezony vyzván vítězem Ukrajinského poháru v boji o Ukrajinský Superpohár.

Hraje se systémem podzim-jaro, podobně jako ve většině evropských zemí. Od prosince do února je zimní přestávka. Nejúspěšnější mužstvem dosavadní historie je Dynamo Kyjev, které vyhrálo ligu šestnáctkrát.

Ukrajina - Vyscha Liga je nejvyšší ukrajinská fotbalová soutěž. Založena byla v roce 1991 po rozpadu SSSR. Vyscha Liha se hraje systémem podzim-jaro s účastí 16 týmů. Vítěz soutěže postupuje do 1. předkola Ligy mistrů UEFA, druhý a třetí tým do 2. předkola Evropské konferenční ligy UEFA. Nejvíce titulů (13) získal Dynamo Kyjev.