Wikipedia - Bardsragujn chumb

Bardsragujn chumb je nejvyšší fotbalová ligová soutěž pořádaná na území Arménie. Pořádá ji Arménská fotbalová federace. Liga byla oficiálně založena v roce 1992 po rozpadu SSSR.

Arménie - Premier League

Arménská Premier League (arménsky Բարձրագույն Խումբ, Barcragujn Chumb) je profesionální fotbalová liga a nejvyšší úroveň arménského fotbalového ligového systému. Ligu tvoří 10 týmů a hraje se systémem jaro–podzim. Na konci sezóny sestupují dva nejhorší týmy do Arménské první ligy a dva nejlepší týmy z první ligy postupují do Premier League.

Liga byla založena v roce 1992 po rozpadu Sovětského svazu. Prvním mistrem se stal tým Širak FC. Nejvíce titulů (10) vyhrál tým Pjunik FC.

Arménská Premier League je jednou z nejslabších lig v Evropě. V žebříčku UEFA se nachází na 48. místě. Vítěz ligy se kvalifikuje do prvního předkola Ligy mistrů UEFA a druhý tým se kvalifikuje do prvního předkola Evropské konferenční ligy UEFA.