ITF Women Bergamo

**ITF Ženy Bergamo**

Mezinárodní tenisový turnaj ITF Ženy Bergamo je profesionální tenisový turnaj žen, který se koná v italském městě Bergamo. Turnaj se hraje na antuce a je součástí okruhu ITF Women's World Tennis Tour.

**Historie**

Turnaj byl poprvé uspořádán v roce 2008 a od té doby se koná každoročně. Turnaj se rychle stal populární mezi hráčkami a fanoušky a v roce 2017 byl povýšen na událost kategorie W60.

**Formát**

Turnaj se hraje ve formátu vyřazovacího pavouka s 32 hráčkami ve dvouhře a 16 páry ve čtyřhře. Vítězka dvouhry získá 60 bodů do světového žebříčku, zatímco vítězky čtyřhry získají 48 bodů.

**Slavné vítězky**

V průběhu let turnaj ITF Ženy Bergamo vyhrálo několik pozoruhodných hráček, včetně:

* Roberta Vinciová
* Elisabetta Cocciarettová
* Iga Šwiateková
* Leylah Fernandezová

**Doprovodné akce**

Kromě tenisového turnaje se v rámci akce konají také další akce, jako jsou tréninky, workshopy a exhibice. Turnaj také přitahuje velké množství diváků, kteří tvoří skvělou atmosféru.

**Pořadatelé**

Turnaj pořádá Italská tenisová federace (FIT) ve spolupráci s Tenisovým klubem Bergamo.