Hry Commonwealthu - ženy 2022

Hry Commonwealthu - Ženy 2022

Letošní Hry Commonwealthu se konají v Birminghamu na západě Anglie a startovní výstřel zazní ve čtvrtek 28. července. Hlavní akce, mezi které patří plavání, atletiky, gymnastika, cyklistika a kriket, se začnou den poté.

V pondělí 1. srpna bude mít svou premiéru na Hrách Commonwealthu bowls a my se podíváme na šance jednotlivých týmů na medaili.

Ženská soutěž má velmi početný startovní pole 16 týmů ve čtyřech různých sekcích, přičemž každý tým odehraje tři zápasy ve skupině. Vítězové každé sekce se kvalifikují přímo do semifinále, zatímco týmy na druhém a třetím místě se utkají v play-off o zbývající dvě místa v semifinále. Finále je na programu v sobotu 6. srpna.

Úřadujícím šampiónem je Austrálie, která v roce 2018 v Gold Coast porazila Jihoafrickou republiku 16:13. Diamonds jsou jedněmi z favoritů na obhajobu titulu, ale v Birminghamu budou čelit silné konkurenci.

Anglie je hostitelským národem a v posledních letech udělala velké pokroky. V roce 2018 skončili na čtvrtém místě a budou chtít na domácí půdě dosáhnout ještě více.

Nový Zéland, který vyhrál zlato v roce 2014, bude dalším týmem, na který bude třeba si dát pozor. Silver Ferns si na Hrách Commonwealthu už dvakrát braly stříbro a budou doufat, že tentokrát dokážou vystoupit na nejvyšší stupínek.

Jihoafrická republika bude dalším týmem, který bude chtít promluvit do medailových bojů. Proteas vyhrály stříbro v roce 2018 a budou chtít v Birminghamu usilovat o zlato.

To je jen letmý pohled na některé z týmů, které se v Birminghamu zúčastní ženské soutěže v bowls. Akce slibuje skvělou zábavu a vzrušení, tak si nenechte ujít skvělou akci.