Colombia Copa Nacional Women

Kolumbijský basketbalový turnaj "Kolumbijský národní pohár žena" je nejvyšší domácí profesionální basketbalovou ligou pro ženy v Kolumbii. Od svého založení v roce 1990 se turnaj koná každoročně a je řízen Kolumbijskou basketbalovou federací (Federación Colombiana de Baloncesto).

Turnaje se účastní 10 týmů z různých regionů Kolumbie, které hrají systémem každý s každým v základní části. Nejlepší čtyři týmy po základní části postupují do play-off, které se hraje vyřazovacím způsobem až do finále.

Turnaj "Kolumbijský národní pohár žena" je považován za jednu z nejprestižnějších basketbalových soutěží pro ženy v Jižní Americe. Vítěz turnaje získává právo reprezentovat Kolumbii na mezinárodních soutěžích, jako jsou Jihoamerické hry a Mistrovství Ameriky v basketbalu žen.

Mezi nejúspěšnější týmy v historii turnaje patří Deportivo Cali, který vyhrál 10 titulů, a Pereira Basket, který vyhrál 8 titulů. V posledních letech dominuje turnaji tým Motilones, který vyhrál poslední tři ročníky.