Malaysia Kings Gold Cup

**Mezinárodní fotbalový turnaj Malaysia Kings Gold Cup**

Malaysia Kings Gold Cup je prestižní mezinárodní fotbalový turnaj, který se koná v Malajsii. Turnaj byl založen v roce 2018 a je pořádán Malajskou fotbalovou federací (FAM).

Kings Gold Cup je otevřen mezinárodním fotbalovým týmům a slouží jako platforma pro nejlepší z Malajsie i celého světa. Turnaj se hraje vyřazovacím systémem a vítězný tým získá mistrovský pohár a cennou finanční odměnu.

V minulých ročnících se turnaje zúčastnily týmy z celé Asie, Evropy a Afriky. Mezi pozoruhodné účastníky patří Japonsko, Jižní Korea, Írán, Brazílie a Německo.

Malaysia Kings Gold Cup je významnou událostí v malajském fotbalovém kalendáři a přitahuje velkou pozornost fanoušků i médií. Turnaj poskytuje jedinečnou příležitost pro malajské týmy a hráče, aby se utkali s protivníky světové úrovně a získali cenné zkušenosti.

Vítězem úvodního ročníku Malaysia Kings Gold Cup v roce 2018 se stalo Japonsko, které ve finále porazilo Jižní Koreu. Turnaj se od té doby stal pravidelnou událostí a těší se velké oblibě u fanoušků fotbalu po celé Malajsii a za jejími hranicemi.