ITF Dominican Republic F1

**ITF Dominikánská republika F1**

Turnaj ITF Dominikánská republika F1 je profesionální tenisový turnaj, který se každoročně koná v Dominikánské republice. Jedná se o akci události Futures na okruhu ITF Men's Circuit a ITF Women's Circuit. Turnaj se obvykle hraje na antukovém povrchu.

Historie:
Turnaj byl poprvé uspořádán v roce 2013 a od té doby se koná každoročně. V průběhu let na něm soutěžili někteří z nejlepších profesionálních tenistů světa.

Formát turnaje:
Turnaj ITF Dominikánská republika F1 se hraje ve dvouhře a čtyřhře. V mužské dvouhře soutěží 32 hráčů a v ženské dvouhře 16 hráček. V mužské čtyřhře soutěží 16 párů a v ženské čtyřhře 8 párů.

Místo konání:
Turnaj se koná na antukových kurtech v Santo Domingu v Dominikánské republice. Tenisový komplex, kde se turnaj koná, je známý svým vynikajícím povrchem a skvělými zařízeními.

Význam:
ITF Dominikánská republika F1 je důležitým turnajem na okruhu ITF Men's Circuit a ITF Women's Circuit. Vítězové turnaje získávají body do žebříčku ATP a WTA a mohou se tak posunout výše ve světovém žebříčku. Turnaj také poskytuje příležitost mladým a nadějným tenistům, aby získali zkušenosti na profesionální úrovni.

Slavní vítězové:
Turnaj ITF Dominikánská republika F1 vyhrálo několik pozoruhodných tenistů, včetně:

* Federico Delbonis (vítěz mužské dvouhry v letech 2013 a 2015)
* Guido Pella (vítěz mužské dvouhry v roce 2014)